www.kamenne-dlazby.sk/povrchové úpravy dlažieb

POVRCHOVÉ ÚPRAVY KAMENNÝCH DLAŽIEB

Kamenné dlažby nemusia byť v zásade iba v prevedení vysokého lesku. Práve povrchová úprava kameňa je kľúčová pri celkovom dotvorení dojmu kamennej dlažby. Flambovaný povrch používaný pri žulách zaručuje dokonalú protišmykovosť no zároveň znižuje farebný kontrast materiálu a vytvára bledší odtieň. Rovnako to je aj pri kameňoch s matnou povrchovou úpravou, matný povrch zabraňuje tomu aby na citlivých mramoroch bolo vidno škrabance. Špeciálnymi diamantovými kefami vieme vytvoriť povrch, ktorý nie je lesklý, no nie je ani drsný ako flambovaný a zachováva si určitú reliéfnosť. Množstvo materiálov ako napríklad bridlice majú svoj prírodný štiepaný povrch, tieto kamene nie je možné leštiť, no dajú sa kefovať, čím sa ich reliéfnosť zjemní.

Zvláštnou kategóriou povrchových úprav je chemické stmavenie kameňa, kedy kameň môže byť drsný, flambovaný alebo matný no farebne má rovnakú hĺbku odtieňov a rovnako dobre viditeľnú štruktúru ako leštený kameň. Pri leštených žulách vieme chemickou cestou dosiahnuť aj efekt protišmykovosti bez toho aby táto úprava ovplyvnila celkový vzhľad kameňa.

Galéria povrchových úprav

Flambovaný povrch dlažby a nástupníc je o máličko bledší ako leštené podstupnice Štokovaný a kefovaný povrch vápencovej dlažby Prírodný reliéf na lámanom pieskovci Do hladka vybrúsený pieskovec si zachováva protišmykové vlastnosti bledá žula s protišmykovým povrchom štiepaný pieskovec si zachová protišmykovosť aj za mokra chemicky ztmavená žula s flambovaným povrchom chemicky ztmavená žula s flambovaným povrchom

Kontaktujte nás

Ak Vás zaujala naša ponuka kamenných dlažieb neváhajte nás kontaktovať napríklad mailom na dlazby@kamenne-dlazby.sk.

Kontaktný formulár nájdete pri každom zväčšenom obrázku aj na každej podstránke nášho webu.

Ak uprednostňujete osobný kontakt, navštívte naše pobočky:

Kúty Bratislavská 1352, +421 34 659 78 29

V prípade, že si chcete prezrieť materiály, ktoré máme skladom dohodnite si s nami stretnutie u nás na pobočke v Kútoch.

Meno a priezvisko: pomoc
Telefón: pomoc
e-mail: pomoc
Miesto realizácie: pomoc
Vaša otázka:
pomoc