www.kamenne-dlazby.sk/dlažby pre exteriér a záhrady

EXTERIÉROVÉ DLAŽBY Z PRÍRODNÉHO KAMEŇA

Prírodný kameň je najlepšia voľba pre exteriérové dlažby. Či už sa jedná o chodníky zo žulových kociek, veľkoformátovú dlažbu s protišmykovou úpravou alebo štiepaný kameň zvýrazňujúci prírodný pôvod materiálu, kameň v množstve variácii farieb, hrúbok, povrchových úprav a štruktúr uspokojí aj toho najnáročnejšieho záhradného architekta.

Ako exteriérová dlažba sa často používa najmä žula v rôznych farebných odtieňoch s flambovaným povrchom, no čoraz obľúbenejšia je aj dlažba z pieskovcov, vápenca alebo bridlice s prírodným štiepaným povrchom. Pri niektorých typoch realizácií je možné použiť aj mramor, travertín alebo kvarcit.

Kamenná dlažba nemusí byť zásadne hrbolata, či drsná aby ostala protišmykovou. Vďaka inteligentnému vykurovaniu s vlhkostným a teplotným senzorom ostane suchá aj leštená dlažba a to za každého počasia. Prezrite si galériu exteriérových dlažieb a načerpajte inšpiráciu.

Štýlová dlažba na terasy a do záhrad

Dlažby z lámaným okrajom z bridlice a pieskovca dokonale ladia v každej záhrade a záhradnom sedení. Rovnako žulové kocky na chodníkoch lahodia oku viac ako vymývaná betónová dlažba. Údržba všetkých povrchov je nenáročná, podobná ako pri betónových plochách, pre lepšie výsledky odporúčame raz za niekoľko rokov previesť dôkladné vyčistenie a impregnáciu.

Malá intarzia v dlažbe v strede záhrady Vápencová dlažba s prírodným povrchom pod záhradným sedením Chodník z prírodného kameňa Záhradné jazierko obklopené dlažbou z kameňa Podesta schodík z prírodného kameňa Chodník z prírodného kameňa Exteriérová dlažba z prírodného kameňa Exteriérová dlažba zo zlatého pieskovca Exteriérová dlažba zo zlatého pieskovca Exteriérová dlažba zo zlatého pieskovca Chodník z prírodného kameňa Exteriérová dlažba z prírodného kameňa je vždy jedinečné Žulová dlažba použitá ako chodník Prírodný kameň ako dlažba na terase Chodník zo žulových kociek Chodník z tmavého pieskovca z prírodným povrchom Farebný pieskovec ako chodník v záhrade Prírodný kameň ako dlažba na terase Prírodný kameň ako dlažba na terase Kocky z prírodného kameňa pod záhradným sedením Čierny pieskovec ako exteriérová dlažba Exteriérová dlažba zo zlatého pieskovca Príjazdová cesta z prírodného kameňa Farebná dlažba z pieskovca

Dlažba pre vysoko zaťažované povrchy

Neexistuje trvácnejšia dlažba pre exteriér ako žulová. Žula vďaka vysokému obsahu mimoriadne tvrdých a chemicky odolných materiálov je vhodná pre všetky typy exteriérových dlažieb, do verejného priestoru, na námestia, ale aj pre terasy či chodníky rodinných domov, či na budovanie príjazdových ciest. Podľa spôsobu použitia treba zvážiť hrúbku kameňa a jeho povrchovú úpravu. Žulové dlažby sú prakticky bezúdržbové, dodávame ich v menších aj veľkých formátoch a v množstve farebných odtieňoch.

Čierna leštená žula pri vstupe do domu Flambovaná veľkoformátová dlažba Leštená formátované dlažba na terase Flambovaná žulová dlažba na terase Zrekonštruovaný vstup do domu, veľkoformátová flambovaná dlažba a obklad schodov Zrekonštruovaný vstup do domu, veľkoformátová flambovaná dlažba a obklad schodov Zrekonštruovaný vstup do domu, veľkoformátová flambovaná dlažba a obklad schodov Zrekonštruovaný vstup do domu, veľkoformátová flambovaná dlažba a obklad schodov Leštená žulová dlažba s diagonálnym kladením Leštená pásová žulová dlažba na terase Obklad schodov a terasa z flambovanej žuly Exteriérová dlažba z flambovanej žuly na terase Exteriérová dlažba z flambovanej žuly na terase Exteriérová dlažba z flambovanej žuly na terase Chodníky okolo domu z flambovanej žuly Chodníky okolo domu z flambovanej žuly

Žulové kocky a dlažby zo štiepanej žuly

Dlažby a chodníky vyhotovené zo štiepanej žuly sa často osádzajú do štrkového lôžka alebo do suchého betónu. Ich hlavnou výhodou je to, že napriek celistvému vzhľadu ich je možné v prípade potreby rozobrať a znovu položiť ako zámkovú dlažbu. Ponúkame Vám dlžobné kocky, obrubníky a štiepané dlažby z českej žuly, vhodné sú nielen ako dlažby a chodníky v záhradách ale aj ako cesty, na námestia, ulice, či ako príjazdové cesty k domom. V našom sortimente nechýbajú ani žulové obrubníky a masívne schody.

Kocka mozaika 4-6 Kocka 7-9 Kocka 8-10 Dvojkocka 8-10-15 Cestný obrubník KS3 Šlapák 5-10 Šlapák 10-15 Odseky od kociek

Kontaktujte nás

Ak Vás zaujala naša ponuka kamenných dlažieb neváhajte nás kontaktovať napríklad mailom na dlazby@kamenne-dlazby.sk.

Kontaktný formulár nájdete pri každom zväčšenom obrázku aj na každej podstránke nášho webu.

Ak uprednostňujete osobný kontakt, navštívte naše pobočky:

Kúty Bratislavská 1352, +421 911 170 780

V prípade, že si chcete prezrieť materiály, ktoré máme skladom dohodnite si s nami stretnutie u nás na pobočke v Kútoch.

Meno a priezvisko: pomoc
Telefón: pomoc
e-mail: pomoc
Miesto realizácie: pomoc
Vaša otázka:
pomoc